Popcornligaen høsten 2022

Hopp til: [Tabeller] [Runderesultater] [Spilleplan/terminliste] [Regler] [Påmeldte lag] [Popcorngruppa på Facebook]

Popcornligaen er den mest sosiale og hyggelige sjakkligaen i verden! Det er faktisk der vi legger lista!

Lag bestående av venner kjemper om heder og ære, men mest av alt hygge. Ligaen går over hele semesteret og man spiller annenhver uke, enten tirsdag, onsdag eller torsdag.

Dette er dagene som spilles:
  • Tirsdager i partallsuker (hobbynivå), oppstart tirsdag 23. august (fulltegnet)
  • Onsdager i partallsuker (hobbynivå), oppstart onsdag 24. august (fulltegnet)
  • Torsdager i partallsuker (hobbynivå), oppstart torsdag 25. august (fulltegnet)

Det er gratis å melde seg på, og alle får gratis popcorn den kvelden de spiller.
Lagene består av minst tre spillere, og man settes opp mot et annet lag bestående av venner og kjente.
Spillinga starter kl 18:00 og er ferdig ca kl 20:30

Påmelding: Send lagnavn og hvilken dag dere vil spille til hei@goodknight.no
Aldersgrense: 20 år

Tabeller

Tirsdagsligaen

Endelige resultater etter sluttspill
# Lagnavn GP W D L wo- Ind. poeng Poeng
1 En svenske, en odøling og en sunnmøring gikk inn på en bar 8 7 1 116 15
2 Satsehull 8 4 3 1 67 8
3 Ulovlig trekk, sa brura 8 4 4 73,5 8
4 Random Fischers 8 5 1 2 85,5 11
5 Boogie Knights 8 5 1 2 89,5 11
6 ** Groddes 8 5 3 70,5 10
7 * Sjakk patt 8 3 1 2 2 59,5 7
8 ** Slakk Matt 8 2 1 4 1 54,7 5
9 Deep Sit 8 2 1 1 4 41 5
10 Nervøs Rokade 8 3 5 61 6
11 * Oslo Chess Mates 8 4 1 3 59 8
12 * Den Gamle Traver 8 4 2 2 57,5 8
13 ** Turtleheads 8 4 4 64,5 8
14 * R2D2 8 2 1 5 28 4
15 * Security check 8 6 2 18 0
16 * Princhess Ivar Alexandra 8 2 1 2 3 45 5
17 Døv konge 8 1 7 44,5 2
18 Nederlaget 8 2 1 4 1 52 5

Onsdagsligaen

Endelige resultater etter sluttspill
# Lagnavn GP W D L wo- Ind. poeng Poeng
1 Prophylaxis of Evil 8 6 2 96,5 12
2 Trekktvangstanker 8 7 1 101 14
3 Kvartlivskrisa 8 4 1 2 1 68 9
4 Matterealistene 8 5 3 80 10
5 Bondestorm 8 4 4 73,5 8
6 Støtteforeningen for dem som ikke kan uttale en passant 8 5 1 2 55,5 10
7 Teoretisk matt 8 3 2 2 1 64,5 8
8 Harakiri Nukamura 8 3 1 4 78 7
9 OSS Rookies 8 4 4 73 8
10 Three Pawns One Queen 8 4 3 1 52 8
11 Saxis Sexi Sjakkere 8 3 1 3 1 64,5 7
12 Bjerke Sjakk og Karosseri 8 3 1 4 68,5 7
13 Sjakk i høyre halvplan 8 2 5 1 46 2
14 Nimzobitch 8 1 1 3 3 35 3
15 Tårnet til Carlsen 9 3 1 3 2 66 7
16 Bleike Bønder 8 3 5 59 6
17 Sjakkontoret 8 3 3 2 50 6
18 Fransk åpning 8 2 6 62 4

Torsdagsligaen

Endelige resultater etter sluttspill
# Lagnavn GP W D L wo- Ind. poeng Poeng
1 ForkHackers 8 6 2 80 12
2 Blunder Boys 8 5 3 84,5 10
3 Den sorte rute 8 5 3 74,5 10
4 Løping og springing er det samme 8 4 3 1 68,5 8
5 Daddy Lahlum 8 5 2 1 69,5 10
6 * Chesslight 8 3 1 1 3 58,5 7
7 * Motherforkers 8 3 3 2 54 6
8 * Lang sjokade 8 4 2 2 61 8
9 * Bukkene Bruse 8 3 1 3 1 61 7
10 Rookie Mistakes 8 2 4 2 57 4
11 SK Gutta 8 3 1 1 3 53,5 7
12 Mandagsølkomiteen 8 2 3 3 38,5 4
13 * Mind the Sac 8 1 6 1 28 2
14 Réti fôret 8 2 3 3 41,5 4
15 Slow Horses 8 1 5 2 33 2
16 En sup per bukk 8 1 1 2 4 28 3
17 * Team Baldrick 8 1 7 7,5 2
18 The Skyberts 8 2 6 13 0

Champions Popcorn League

Endelige resultater etter sluttspill
Vi inviterte de 5 beste lagene fra hver gruppe + 1 wildcard til et spinnvilt sluttspill onsdag 11. januar for å finne ut hvem som er det beste lag og hvilken som er den beste dag. Slik ble resultatene:

Nr Lag Dag
1 En svenske, en odøling og en sunnmøring gikk inn på en bar Tirsdag
2 Prophylaxis of Evil Onsdag
3 Trekktvangstanker Onsdag
4 Boogie Knights Tirsdag
5 Matterealistene Onsdag
6 Blunder Boys Torsdag
7 ForkHackers Torsdag
8 Random Fischers Tirsdag
9 Bondestorm Onsdag
10 Løping og springing er det samme Torsdag
11 Harakiri Nukamura Onsdag
12 Groddes Tirsdag
13 Chesslight Torsdag
14 Ulovlig trekk, sa brura Tirsdag
15 Kvartlivskrisa Onsdag
16 Den sorte rute Torsdag
Plass Dag Poeng
1 Onsdag 30
2 Tirsdag 39
3 Torsdag 52

Spilleplan / terminliste

Klikk for å se når lagene spilte høsten 2022
Tirsdag
Onsdag
Torsdag
1 23. august 24. august 25. august
2 6. september 7. september 8. september
3 20. september 21. september 22. september
4 4. oktober 5. oktober 6. oktober
5 18. oktober 19. oktober 20. oktober
6 1. november 2. november 3. november
7 15. november 16. november 17. november
8
29. november 1. januar 1. desember
9
13. desember 14. desember 15. desember

Runderesultater

Tirsdager

Runde 1Runde 2 Runde 3Runde 4 Runde 5Runde 6Runde 7Runde 8Sluttspill*Minimier*
RUNDE 1
Lag A Lag B Resultat
Princhess Ivar Alexandra Ulovlig trekk, sa brura 4-14
Den Gamle Traver Random Fischers 10-8
Døv konge Satsehull 4,5-13,5
En svenske en odøling og en sunnmøring gikk inn på en bar Security check 17-1
Groddes Sjakk patt 6,5-11,5
Nederlaget Slakk Matt 9-9
Nervøs Rokade Boogie Knights 2-16
Oslo Chess Mates 14,5
Turtleheads 9,5
R2D2 6
Deep Sit wo-
RUNDE 2
Lag A Lag B Resultat
En svenske, en odøling og en sunnmøring gikk inn på en bar Ulovlig trekk, sa brura 12,5-5,5
Boogie Knights Satsehull 7,5-10,5
Oslo Chess Mates Sjakk patt 14-4
Den Gamle Traver Nederlaget 12-6
Groddes 12
Turtleheads 16
Security check 2
Random Fischers Deep Sit 9-9
Døv konge Nervøs Rokade 7-11
R2D2 wo-
Princhess Ivar Alexandra wo-
Slakk Matt wo-
RUNDE 3
Lag A Lag B Resultat
En svenske, en odøling og en sunnmøring gikk inn på en bar Turtleheads 15-3
Satsehull Den Gamle Traver 13-5
Security Check Boogie Knights 0-18
Nederlaget Ulovlig trekk, sa brura 4,5-13,5
Groddes Nervøs Rokade 12-6
Random Fischers Slakk Matt 11,5-6,5
Døv konge Princhess Ivar Alexandra 5,5-12,5
R2D2 wo+
Oslo Chess Mates wo-
Deep Sit wo-
Sjakk patt wo-
RUNDE 4
Lag A Lag B Resultat
En svenske, en odøling og en sunnmøring gikk inn på en bar Satsehull 16,5-1,5
Boogie Knights Oslo Chess Mates 14-4
Ulovlig trekk, sa brura Turtleheads 6-12
Groddes Random Fischers 11-7
R2D2 Nervøs Rokade 12-6
Sjakk patt Nederlaget 0-1 wo
Slakk Matt Døv konge 12-6
Deep Sit Security Check 16-2
Den Gamle Traver wo-
Princhess Ivar Alexandra wo-
RUNDE 5
Lag A Lag B Resultat
En svenske, en odøling og en sunnmøring gikk inn på en bar Boogie Knights 9-9
Groddes Satsehull 2-16
Turtleheads R2D2 1-0
Oslo Chess Mates Ulovlig trekk, sa brura 12-6
Nederlaget Random Fischers 3-15
Deep Sit Slakk Matt 12,5-5,5
Princhess Ivar Alexandra Nervøs Rokade 14,5-3,5
Sjakk patt Døv konge 16-2
Den Gamle Traver wo-
Security Check wo-
RUNDE 6
Lag A Lag B Resultat
En svenske, en odøling og en sunnmøring gikk inn på en bar Turtleheads 17,5-0,5
Satsehull Boogie Knights 6,5-11,5
Oslo Chess Mates Deep Sit 14,5-3,5
Random Fischers Groddes 11-7
Ulovlig trekk, sa brura Den Gamle Traver 10,5-7,5
Princhess Ivar Alexandra Sjakk patt 9-9
Slakk Matt Nervøs Rokade 10,5-7,5
Døv konge Security Check 11-7
Nederlaget wo-
R2D2 wo-
RUNDE 7
Lag A Lag B Resultat
SOS Satsehull 12-6
Boogie Knights Turtleheads 12-6
Ulovlig trekk, sa brura Random Fischers 8,5-9,5
8,5 11 10,5
Slakk Matt Sjakk Patt Groddes
Princhess Ivar Alexandra Den Gamle Traver 5-13
Nederlaget Døv Konge 14-4
Nervøs Rokade Security Check 11,5-6,5
Oslo Chess Mates wo-
R2D2 Deep Sit wo-
RUNDE 8
Lag A Lag B Resultat
SOS Boogie Knights 16,5-1,5
Nederlaget Random Fischers 3,5-14,5
Turtleheads Groddes 8,5-9,5
Ulovlig trekk, sa brura Slakk Matt 8,5-9,5
Sjakk Patt Den Gamle Traver 8-10
Nervøs Rokade Døv Konge 13,5-4,5
Satsehull
Princhess Ivar Alexandra
R2D2 wo-
Oslo Chess Mates wo-
Deep Sit wo-
Security Check wo-
SLUTTSPILL
Lag A Lag B Resultat
SOS Ulovlig trekk, sa brura 16-2
Satsehull Random Fischers 14-4
Finale SOS Satsehull 1-0wo
Bronsefinale Ulovlig trekk, sa brura Random Fischers 1-0wo
Sjakk patt Deep Sit 11-7
Nervøs Rokade Slakk Matt 9-9  A
Finale Sjakk Patt Slakk Matt 14-4
Bronsefinale Deep Sit Nervøs Rokade 12-6
Turtleheads Princhess 10-8
R2D2 Nederlaget 11-7
Døv Konge Security Check 5,5-12,5
Finale R2D2 Turtleheads 7-10
Bronsefinale Princhess Ivar Alexandra Security Check 6-12
Kamp om 5. Nederlaget Døv Konge 8,5-9,5

Onsdager

Runde 1Runde 2 Runde 3Runde 4 Runde 5Runde 6Runde 7Runde 8Sluttspill*Minimier*
RUNDE 1
Lag A Lag B Resultat
Bjerke Sjakk og Karosseri Prophylaxis of Evil 6,5-11,5
Bleike Bønder Saxis Sexi Sjakkere 4-14
Bondestorm Sjakk i høyre halvplan 12-6
Fransk åpning Sjakkontoret 7-11
Harakiri Nukamura Støtteforeningen for dem som ikke kan uttale en passant 7,5-10,5
Kvartlivskrisa Teoretisk matt 9-9
Matterealistene Three Pawns One Queen 12,5-5,5
Nimzobitch Trekktvangstanker 2,5-15,5
OSS Rookies Tårnet til Carlsen 5-13
RUNDE 2
Lag A Lag B Resultat
Trekktvangstanker Matterealistene 10-8
Saxis Sexi Sjakkere Bondestorm 10-8
Støtteforeningen for dem som ikke kan uttale en passant Prophylaxis of Evil 10-8
Sjakkontoret Kvartlivskrisa 12,5-5,5
Tårnet til Carlsen 6
Fransk åpning 12
OSS Rookies 12
Harakiri Nukamura Three Pawns One Queen 7,5-10,5
Bjerke Sjakk og Karosseri Bleike Bønder 15,5-2,5
Sjakk i høyre halvplan Nimzobitch 9-9
Teoretisk matt wo-
RUNDE 3
Lag A Lag B Resultat
Trekktvangstanker Sjakkontoret 14,5-3,5
Saxis Sexi Sjakkere Støtteforeningen for dem som ikke kan uttale en passant 7,5-10,5
Bjerke Sjakk og Karosseri Tårnet til Carlsen 4,5-13,5
Matterealistene Fransk åpning 14,5-3,5
Bondestorm OSS Rookies 9,5-7,5
Prophylaxis of Evil Three Pawns One Queen 16,5-1,5
Sjakk i høyre halvplan Teoretisk matt 8,5-8,5
Kvartlivskrisa 13
Bleike Bønder Harakiri Nukamura 8-10
Nimzobitch wo-
RUNDE 4
Lag A Lag B Resultat
Trekktvangstanker Støtteforeningen for dem som ikke kan uttale en passant 14,5-3,5
Prophylaxis of Evil Saxis Sexi Sjakkere Matterealistene
Tårnet til Carlsen Kvartlivskrisa 7,5-10,5
Bondestorm Sjakkontoret 8,5-9,5
Bjerke Sjakk og Karosseri OSS Rookies 10,5-7,5
Harakiri Nukamura Sjakk i høyre halvplan 12-6
Fransk åpning Teoretisk matt 12-6
Nimzobitch Bleike Bønder 10,5-7,5
Three Pawns One Queen wo-
RUNDE 5
Lag A Lag B Resultat
Trekktvangstanker Prophylaxis of Evil 12-6
Matterealistene Sjakkontoret 11,5-6,5
Fransk åpning Kvartlivskrisa 4,5-13,5
Tårnet til Carlsen Harakiri Nukamura 9-9
Saxis Sexi Sjakkere Bjerke Sjakk og Karosseri 9-9
Bondestorm Nimzobitch Three Pawns One Queen
10 7,5 12,5
Sjakk i høyre halvplan OSS Rookies 5-13
Teoretisk matt Bleike Bønder 6-12
Støtteforeningen for dem som ikke kan uttale en passant WO-
RUNDE 6
Lag A Lag B Resultat
Trekktvangstanker Matterealistene 11-7
Kvartlivskrisa Prophylaxis of Evil 4,5-13,5
Bondestorm Støtteforeningen for dem som ikke kan uttale en passant 7-11
Sjakkontoret Bjerke Sjakk og Karosseri 7-11
Saxis Sexi Sjakkere Tårnet til Carlsen 11-7
Harakiri Nukamura OSS Rookies 8,5-9,5
Fransk åpning Three Pawns One Queen 7,5-10,5
Nimzobitch Teoretisk matt 5,5-12,5
Bleike Bønder Sjakk i høyre halvplan 11,5-6,5
RUNDE 7
Lag A Lag B Resultat
Støtteforeningen for dem som ikke kan uttale en passant Trekktvangstanker 10-8
Matterealistene Prophylaxis of Evil 6-12
Saxis Sexi Sjakkere Kvartlivskrisa 6-12
Bjerke Sjakk og Karosseri Bondestorm 2-16
OSS Rookies Three Pawns One Queen 8,5-9,5
Fransk åpning Tårnet til Carlsen 8-10
Harakiri Nukamura Bleike Bønder 15-3
Teoretisk matt Sjakk i høyre halvplan 13-5
Sjakkontoret wo-
Nimzobitch wo-
RUNDE 8
Lag A Lag B Resultat
Trekktvangstanker Bondestorm 15,5-2,5
Prophylaxis of Evil Three Pawns One Queen 16-2
Bjerke Sjakk og Karosseri Matterealistene OSS Rookies
9,5 10,5 10
Harakiri Nukamura Teoretisk matt 8,5-9,5
Bleike Bønder Fransk åpning 10,5-7,5
Saxis Sexi Sjakkere Sjakkontoret wo-
Støtteforeningen for dem som ikke kan uttale en passant Kvartlivskrisa wo-
Tårnet til Carlsen Nimzobitch wo-
Sjakk i høyre halvplan wo-
SLUTTSPILL
Kamp om 1. plass
Trekktvangstanker Kvartlivskrisa 13,5-4,5
Prophylaxis of Evil Matterealistene 15,5-2,5
Prophylaxis of Evil Trekktvangstanker 10-8
Kvartlivskrisa Matterealistene 10-8
Kamp om 5. plass
Bondestorm Harakiri Nukamura 11-7
OSS Rookies Teoretisk Matt 8-10
Bondestorm Teoretisk Matt 11,5-6,5
OSS Rookies Harakiri Nukamura 7,5-10,5
Kamp om 10. plass
Bjerke Sjakk og Karosseri Sjakk i høyre halvplan 14-4
Saxis Sexi Sjakkere Nimzobitch 16,5-1,5
Saxis Sexi Sjakkere Bjerke Sjakk og Karosseri 10,5-7,5
Nimzobitch Sjakk i høyre halvplan 4-14

Torsdager

Runde 1Runde 2 Runde 3Runde 4 Runde 5Runde 6Runde 7Runde 8Sluttspill*Minimier*
RUNDE 1
Lag A Lag B Resultat
Blunder Boys Mind the Sac 17-1
Lang sjokade 11,5
Chesslight 7
Team Baldrick 7,5
Bukkene Bruse En sup per bukk 9-9
Daddy Lahlum Réti fôret 17-1
Den sorte rute Rookie Mistakes 10-8
ForkHackers Slow Horses 17-1
Mandagsølkomiteen Løping og springing er det samme 3-15
The Skyberts wo-
De tre bukkende, berusede wo-
SK Gutta wo-
Motherforkers wo-
RUNDE 2
Lag A Lag B Resultat
Blunder Boys Løping og springing er det samme 10-8
Den sorte rute Rookie Mistakes 11-7
Chesslight Slow Horses 17-1
Mind the Sac Réti fôret 2-16
Daddy Lahlum Lang sjokade 10-8
ForkHackers wo-
SK Gutta wo-
Motherforkers wo-
Team Baldrick wo-
Mandagsølkomiteen wo-
The Skyberts wo-
De tre bukkende, berusede wo-
En sup per bukk wo-
Bukkene Bruse wo-
RUNDE 3
Lag A Lag B Resultat
Blunder Boys Den sorte rute 12,5-5,5
Daddy Lahlum ForkHackers 6-12
Løping og springing er det samme Lang sjokade 8,5-9,5
Réti fôret Bukkene Bruse 14,5-3,5
En sup per bukk Rookie Mistakes 3-15
SK Gutta Mandagsølkomiteen 15-3
Motherforkers Mind the Sac 16-2
Chesslight wo-
The Skyberts wo-
Slow Horses wo-
Team Baldrick wo-
De tre bukkende, berusede wo-
RUNDE 4
Lag A Lag B Resultat
Blunder Boys ForkHackers 5-13
Den sorte rute Réti fôret 11-7
Daddy Lahlum Løping og springing er det samme 10,5-7,5
Motherforkers 13
Mind the Sac 4
Bukkene Bruse 13
Team Baldrick wo-
Chesslight wo-
En sup per bukk wo-
Lang sjokade wo-
SK Gutta wo-
Slow Horses wo-
The Skyberts wo-
De tre bukkende, berusede wo-
Mandagsølkomiteen wo-
Rookie Mistakes wo-
RUNDE 5
Lag A Lag B Resultat
Blunder Boys Daddy Lahlum 7,5-10,5
Den sorte rute The Skyberts 12-6
Løping og springing er det samme Réti fôret 15-3
Lang sjokade Motherforkers 15-3
Bukkene Bruse Rookie Mistakes 11-7
Chesslight SK Gutta 9-9
Mind the Sac En sup per bukk 6,5-11,5
Mandagsølkomiteen Slow Horses 11-7
De tre bukkende, berusede
Team Baldrick
ForkHackers
RUNDE 6
Lag A Lag B Resultat
Daddy Lahlum Den sorte rute 10,5-7,5
Løping og springing er det samme Lang sjokade 11-7
Blunder Boys ForkHackers 7,5-10,5
Bukkene Bruse Motherforkers 12-6
En sup per bukk Chesslight 4,5-13,5
SK Gutta Rookie Mistakes 9,5-8,5
Mind the Sac Bukkene Bruse 9,5-8,5
Slow Horses The Skyberts 11-7
Mandagsølkomiteen wo-
Team Baldrick wo-
Réti fôret wo-
RUNDE 7
Lag A Lag B Resultat
Løping og springing er det samme ForkHackers 3,5-14,5
Den sorte rute Lang sjokade 8-10
Bukkene Bruse Blunder Boys 4-14
Chesslight Motherforkers 12-6
Slow Horses SK Gutta 5-13
Rookie Mistakes Mandagsølkomiteen 11,5-6,5
Mind the Sac wo-
Daddy Lahlum wo-
En sup per bukk wo-
The Skyberts wo-
Réti fôret wo-
Team Baldrick wo-
RUNDE 8
Lag A Lag B Resultat
ForkHackers Daddy Lahlum 13-5
Blunder Boys SK Gutta 11-7
Den sorte rute Bukkene Bruse 9,5-8,5
Motherforkers Slow Horses 10-8
Mandagsølkomiteen Mind the Sac 13-5
Chesslight Rookie Mistakes wo-
Lang sjokade Reti foret wo-
En sup per bukk The Skyberts wo-
Løping og springing er det samme Team Baldrick wo-
SLUTTSPILL
# Lag W D L IND Poeng
1 ForkHackers 4 0 0 27 8
2 Blunder Boys 3 0 1 23 6
3 Den sorte rute 2 0 2 12 4
4 Løping og springing er det samme 1 1 2 18 3
5 Daddy Lahlum 1 1 2 13 3

 

SLUTTSPILL
# Lag W D L IND Poeng
6 Chesslight 4 0 0 26 8
7 Motherforkers 3 0 1 17 6
8 Lang sjokade 2 0 2 18 4
9 Bukkene Bruse 2 0 2 13 4
10 Rookie Mistakes 1 0 3 10 2

 

SLUTTSPILL
# Lag W D L IND Poeng
12 Mandagsølkomiteen 4 0 0 22 8
13 Mind the Sac 3 0 1 17 6
14 Réti fôret 2 0 1 17 4
15 Slow Horses 2 0 2 16 4
16 En sup per bukk 1 0 3 9,5 2

 

Popcornligaens lag

Vi lager logoer til alle lag, men dere kan gjerne lage egen logo også om ønskelig.

Tirsdag

Oppstart tirsdag 23. august
Hobbynivå – FULL!

  • Boogie Knights
  • Deep Sit
  • Den Gamle Traver
  • Døv Konge
  • En svenske en odøling og en sunnmøring gikk inn på en bar
  • Groddes
  • Nederlaget
  • Nervøs Rokade
  • Oslo Chess Mates
  • Princhess Ivar Alexandra
  • R2D2
  • Random Fischers
  • Satsehull
  • Security Check
  • Sjakk Patt
  • Slakk Matt
  • Turtleheads
  • Ulovlig trekk, sa brura

Onsdag

Oppstart onsdag 24. august
Hobbynivå – FULL!

  • Bjerke Sjakk og Karosseri
  • Bondestorm
  • Bleike Bønder
  • Fransk åpning
  • Harikiri Nukamura
  • Kvartlivskrisa
  • Matterealistene
  • Nimzobitch
  • OSS Rookies
  • Prophylaxis of Evil
  • Saxis Sexy Sjakkere
  • Sjakk i høyre halvplan
  • Sjakkontoret
  • Støtteforeningen for dem som ikke kan uttale en passant
  • Teoretisk Matt
  • Three pawns one queen
  • Trekktvangstanker
  • Tårnet til Carlsen

Torsdag

Oppstart torsdag 25. august
Hobbynivå – FULL!

  • Blunder Boys
  • Bukkene Bruse
  • Chesslight
  • Daddy Lahlum
  • De tre bukkende, berusede
  • Den sorte rute
  • En sup per bukk
  • ForkHackers
  • Lang Sjokade
  • Mandagsølkomitéen
  • Mind the Sac
  • Motherforkers
  • Réti fôret
  • Rookie Mistakes
  • SK Gutta
  • Slow Horses
  • Team Baldric
  • The Skyberts

Popcornliagens regler

  • Hver lag stiller med minst 3 spillere hver dag man spiller. Det er ingen grenser, så man kan stille med så mange man vil hver kveld, og bytte spillere mellom partiene på samme dag.
  • Vi holder ikke oversikt over spillerlister osv. Bare still med minst 3 spillere og alt er OK =)
    LAGKAMPENE
  • Hver dag (med unntak av noen spesialdager) spiller hvert lag en lagkamp mot et annet lag i spillesystemet som kalles dobbel scheveningen-system. Hver lagkamp består av:
    • 3 mini-kamper i lynsjakk (5+3), hvor hver spiller spiller ett parti mot hver av spillerne på det andre laget.
    • 3 mini-kamper i hurtigsjakk (15+0), hvor hver spiller spiller ett parti mot hver av spillerne på det andre laget, nå med motsatte farger.
  • Man får 1 poeng for seier, 0,5 poeng for remis og 0 poeng for tap i hvert individuell parti.
  • Man vinner lagkampen ved 9,5 individuelle poeng. Vinneren av lagkampen får 2 lagpoeng. Ved uavgjort får hvert lag 1 poeng, og tap gir 0 poeng.
  • Tabeller blir oppdatert fortløpende, som oftest dagen etter spillekvelden.
  • Alle spillere og innbyttere på popcornligaen får gratis popcorn på spillekvelden.

Tidligere sesonger: