Hopp til: [Tabeller] [Runderesultater] [Spilleplan/terminliste] [Regler] [Påmeldte lag] [Popcorngruppa på Facebook]

Popcornligaen er den mest sosiale og hyggelige sjakkligaen i verden! Det er faktisk der vi legger lista!

Lag bestående av venner kjemper om heder og ære, men mest av alt hygge. Ligaen går over hele semesteret og man spiller annenhver tirsdag eller onsdag.

Dette er dagene som spilles:
  • Tirsdager i partallsuker (hobbynivå), oppstart tirsdag 3. september
  • Onsdager i partallsuker (hobbynivå), oppstart onsdag 4. september
  • Onsdager i oddetallsuker (klubbnivå), oppstart onsdag 11. september

Det er gratis å melde seg på, og alle får gratis popcorn den kvelden de spiller.
Lagene består av minst tre spillere, og man settes opp mot et annet lag bestående av venner og kjente.
Spillinga starter kl 18:00 og er ferdig ca kl 21:00

Påmelding: Send lagnavn og hvilken dag dere vil spille til hei@goodknight.no
Aldersgrense: 20 år

Tabeller

Gruppe EVENGruppe ODDTirsdagsgruppa*Minimer*
Lagnavn GP W D L wo- Ind. poeng Poeng
1 Bjerke Sjakk og Karosseri 6 6 74,5 12
2 Sjakkens venner 6 5 1 66,5 10
3 Bleike Bønder 6 4 2 60,5 8
4 Den Gamle Traver 6 4 2 59 8
5 Teoretisk matt 6 4 2 56,5 8
6 Team Baldrick 6 3 1 2 59 7
7 Harakiri Nukamura 6 3 1 2 52 7
8 Security check 6 3 3 57 6
9 Det Norske Bondeparti 6 3 3 50 6
10 Motherforkers 6 3 2 1 39,5 6
11 Blunderstruck 6 2 1 3 49,5 5
12 De tre bukkene bruse 6 2 1 3 49 5
13 VIO 6 2 4 48,5 4
14 Too Weak Too Slow 6 2 4 39,5 4
15 Chesslight 6 1 4 1 41,5 1
16 Fremtinderne 6 1 2 3 24 1
17 OSS Rookies 6 4 2 25,5 0
Lagnavn GP W D L wo- Ind. poeng Poeng
1 Kankedal & co 6 6 79 12
2 Materialistene 6 4 2 62 8
3 Team Menny 6 4 1 1 60,5 8
4 Knust i intelligens 6 4 2 60,5 8
5 De Skallede Kakaduene 6 3 1 2 52 7
6 ForkHackers 6 3 3 64 6
7 Dressjakken 6 3 2 1 50,5 6
8 Pawn Stars 6 2 1 2 1 47 5
9 Fransk åpning 6 2 4 41 4
10 Saxis Sexy Sjakkere 6 2 3 1 35 4
11 TSK Sjakk 6 1 3 2 30,5 2
12 Deep Sit 6 1 3 2 29,5 2
13 Rook’n Roll 6 5 1 18,5 0
Lagnavn GP W D L wo- Ind. poeng Poeng
1 Kniv og gaffel 6 4 1 1 64 9
2 Unnamed 6 4 1 1 59 9
3 Random Fischers 6 4 2 67,5 8
4 R2D2 6 4 2 59 8
5 Oslo Chess Mates 6 3 1 1 1 56,5 7
6 Sjakk patt 6 3 2 1 46,5 6
7 Herslebs brødre 6 3 2 1 45,5 6
8 Nimzobitch 6 2 4 44 4
9 Team Profilasktikst 6 2 3 1 44 4
10 Tårnet til Carlsen 6 2 1 3 39 4
11 Døv Konge 6 2 3 1 33,5 4
12 The Bad Queens 6 2 3 1 26 4
13 The Good Queens 6 1 1 4 46 3
14 The Ugly Queens 6 1 5 7 0

Spilleplan / terminliste

Tirsdager
Even Onsdag
Odd Onsdag
Runde 1 3. september 4. september 11. september
Runde 2 17. september 18. september 25. september
Runde 3 1. oktober 2. oktober 9. oktober
Runde 4 15. oktober 16. oktober 23. oktober
OBS! Ingen runde 29. og 30. oktober
gr. VM i Fischersjakk
Runde 5 12. november 13. november 6. november
Runde 6 26. november 27. november 20. november
Finale 10. desember 11. desember 4. desember

Runderesultater

EVEN ONSDAG
Runde 1Runde 2 Runde 3Runde 4 Runde 5Runde 6Finale*Minimer*
Runde 1

RUNDE 1
Lag A Lag B Resultat
De tre bukkene bruse Teoretisk matt 10-8
Too Weak Too Slow Bjerke Sjakk og Karosseri 4,5-13,5
Bleike Bønder Det Norske Bondeparti 13-5
VIO Sjakkens venner 7-11
Chesslight Fremtinderne 9-9
Team Baldrick Motherforkers 18-0 wo
Security check Den Gamle Traver 6,5-11,5
Harakiri Nukamura Blunderstruck 12,5-5,5
RUNDE 2
Lag A Lag B Resultat
Team Baldrick Harakiri Nukamura 8,5-9,5
Bjerke Sjakk og Karosseri Den Gamle Traver 14-4
Bleike Bønder Sjakkens venner 5-13
De tre bukkene bruse Chesslight 9,5-8,5
Motherforkers Teoretisk matt 11,5-6,5
VIO Det Norske Bondeparti 6-12
Security check Too Weak Too Slow 14-4
Blunderstruck OSS Rookies 9,5-8,5
Fremtinderne wo-
RUNDE 3
Lag A Lag B Resultat
Bjerke Sjakk og Karosseri Motherforkers 15-3
Sjakkens venner De tre bukkene bruse 11,5-6,5
Blunderstruck Den Gamle Traver 8-10
Bleike Bønder Security check 11-7
Det Norske Bondeparti OSS Rookies 10,5-7,5
Baldrick Nakamura Chesslight 11,5-6,5
Fremtinderne Teoretisk matt 6,5-11,5
VIO Too Weak Too Slow 8-10
RUNDE 4
Lag A Lag B Resultat
Bjerke Sjakk og Karosseri Sjakkens venner 10-8
Harakiri Nukamura Bleike Bønder 6-12
Det Norske Bondeparti De tre bukkene bruse 10-8
Den Gamle Traver OSS Rookies 13-5
Security check Blunderstruck 10,5-7,5
Teoretisk matt Too Weak Too Slow 13,5-4,5
Motherforkers Fremtinderne 9,5-8,5
VIO Team Baldrick 3-9
Chesslight wo-
RUNDE 5
Lag A Lag B Resultat
Bjerke Sjakk og Karosseri Bleike Bønder 10,5-7,5
Sjakkens venner Det Norske Bondeparti 10-8
Den Gamle Traver Team Baldrick 7-11
Harakiri Nukamura Teoretisk matt 13,5-4,5
Security check Motherforkers 13,5-4,5
De tre bukkene bruse Blunderstruck 9-9
Too Weak Too Slow Chesslight 9,5-8,5
VIO OSS Rookies 13,5-4,5
Fremtinderne wo-
Runde 6

RUNDE 6
Lag A Lag B Resultat
Bjerke Sjakk og Karosseri Team Baldrick 11,5-6,5
Sjakkens venner Harikiri Nukamura 13-5
Security Check Teoretisk matt 5,5-12,5
Bleike Bønder De tre bukkene bruse 12-6
Det Norske Bondeparti Den Gamle Traver 4,5-13,5
Too Weak Too Slow Motherforkers 7-11
Blunderstruck Chesslight Vio
10 9 11
Fremtinderne wo-
OSS Rookies wo-
Finale

ODD ONSDAG
Runde 1Runde 2 Runde 3Runde 4 Runde 5Runde 6Finale*Minimer*
Runde 1

RUNDE 1
Lag A Lag B Resultat
Team Menny Materialistene 15-3
Kankedal & co Pawn Stars 18-0
Dressjakken Kingcastlingsorkesteret 16-2
De Skallede Kakaduene Deep Sit 12-6
ForkHackers TSK Sjakk 10,5-7,5
Saxis Sexy Sjakkere Knust i intelligens 4,5-13,5
Rook’n Roll Fransk åpning 2-16
Runde 2

RUNDE 2
Lag A Lag B Resultat
Kankedal & co Knust i intelligens 16,5-1,5
Dressjakken De Skallede Kakaduene 10,5-7,5
Fransk åpning ForkHackers 2,5-15,5
Team Menny Kingcastlingsorkesteret 17-1
Saxis Sexy Sjakkere Materialistene 4-14
Pawn Stars Rook’n Roll 15,5-2,5
Deep Sit TSK Sjakk wo-
Runde 3

RUNDE 3
Lag A Lag B Resultat
Kankedal & co Dressjakken 18-0
Team Menny ForkHackers 10,5-7,5
De Skallede Kakaduene Materialistene 11-7
Fransk åpning Deep Sit 13-5
Knust i intelligens Rook’n Roll 16-2
TSK Sjakk 2,5
Pawn Stars 16
Kingcastlingsorkesteret 6
Saxis Sexy Sjakkere wo-
Runde 4

RUNDE 4
Lag A Lag B Resultat
Kankedal & co wo+
ForkHackers Knust i intelligens 8,5-9-5
Pawn Stars De Skallede Kakaduene 9-9
Fransk åpning Materialistene 4-14
Kingcastlingsorkesteret Saxis Sexy Sjakkere 13,5–4,5
TSK Sjakk Rook’n Roll 13,5–4,5
Deep Sit wo-
Dressjakken wo-
Team Menny wo-
Runde 5

RUNDE 5
Lag A Lag B Resultat
Kankedal & co Team Menny 9,5-8,5
Knust i intelligens Pawn Stars 11,5-6,5
De Skallede Kakaduene ForkHackers 11,5-6,5
Materialistene 10
Fransk åpning 11
Dressjakken 3
TSK Sjakk Saxis Sexy Sjakkere 6-12
Deep Sit Rook’n Roll 10,5-7,5
Runde 6
Lag A Lag B Resultat
Kankedal & co De Skallede Kakaduene 17-1
Knust i intelligens Team Menny 8,5-9,5
Materialistene Dressjakken 12-6
ForkHackers Fransk åpning 15,5-2,5
Deep Sit Saxis Sexy Sjakkere 8-10
Pawn Stars wo-
TSK Sjakk wo-
Rook’n Roll wo-
Finale

TIRSDAGER
Runde 1Runde 2 Runde 3Runde 4 Runde 5Runde 6Finale*Minimier*
RUNDE 1
Lag A Lag B Resultat
Unnamed (KPMG) Profilasktisk 10-8
Oslo Chess Mates The Guard Defense 16-2
Herlsebs brødre Kniv og gaffel 7-11
Nimzobitch The Bad Queens 11-7
Random Fischers R2D2 14,5-3,5
The Guard Defence 2 The Good Queens 1,5-16,5
Sjakk patt -wo
The Ugly Queens -wo
RUNDE 2
Lag A Lag B Resultat
The Good Queens Kniv og gaffel 6-12
Oslo Chess Mates Nimzobitch 14-4
Unnamed (KPMG) Random Fischers 6-12
Team Profilasktikst R2D2 4,5-13,5
The Bad Queens Sjakk patt 4-14
Døv Konge The Ugly Queens 11-7
Herslebs brødre wo-
Tårnet til Carlsen wo-
RUNDE 3
Lag A Lag B Resultat
Oslo Chess Mates Random Fischers 6,5-11,5
Kniv og gaffel Nimzobitch 13-5
The Good Queens R2D2 3,5-14,5
Unnamed Sjakk patt 15,5-2,5
Herslebs brødre Tårnet til Carlsen 10-8
Team Profilasktikst The Bad Queens Døv Konge
15 6,5 2,5
The Ugly Queens wo-
RUNDE 4
Lag A Lag B Resultat
Random Fischers Kniv og gaffel 7-11
Oslo Chess Mates R2D2 11-7
Unnamed The Good Queens 9-9
Team Profilasktikst Herslebs brødre 7,5-10,5
The Bad Queens Tårnet til Carlsen 1-17
Sjakk patt Nimzobitch Døv Konge
9 12 6
The Ugly Queens wo-
RUNDE 5
Lag A Lag B Resultat
Kniv og gaffel Oslo Chess Mates 9-9
Random Fischers Nimzobitch 14-4
Unnamed Herslebs brødre 8,5-9,5
R2D2 Sjakk patt 12,5-5,5
The Good Queens Tårnet til Carlsen 4-14
Døv Konge The Bad Queens 7,5-11,5
Team Profilasktikst The Ugly Queens wo-
RUNDE 6
Lag A Lag B Resultat
Kniv og gaffel Unnamed 8-10
Random Fischers Herslebs brødre 8,5-9,5
Nimzobitch R2D2 8-10
Døv Konge Sjakk Patt 2,5-15,5
The Good Queens Team Profilasktikst 7-9
Oslo Chess Mates wo-
Tårnet til Carlsen wo-
Finale

 

Popcornliagens regler

  • Hvert lag spiller 7 kvelder høsten 2019
  • Hver lag stiller med minst 3 spillere hver dag man spiller. Det er ingen grenser, så man kan stille med så mange man vil hver kveld, og bytte spillere mellom partiene på samme dag.
  • Vi holder ikke oversikt over spillerlister osv. Bare still med minst 3 spillere og alt er OK =)
    LAGKAMPENE
  • Hver dag (med unntak av noen spesialdager) spiller hvert lag en lagkamp mot et annet lag i spillesystemet som kalles dobbel scheveningen-system. Hver lagkamp består av:
    • 3 mini-kamper i lynsjakk (5+3), hvor hver spiller spiller ett parti mot hver av spillerne på det andre laget.
    • 3 mini-kamper i hurtigsjakk (15+0), hvor hver spiller spiller ett parti mot hver av spillerne på det andre laget, nå med motsatte farger.
  • Man får 1 poeng for seier, 0,5 poeng for remis og 0 poeng for tap i hvert individuell parti.
  • Man vinner lagkampen ved 9,5 individuelle poeng. Vinneren av lagkampen får 2 lagpoeng. Ved uavgjort får hvert lag 1 poeng, og tap gir 0 poeng.
  • Tabeller blir oppdatert fortløpende, som oftest dagen etter spillekvelden.
  • Alle spillere og innbyttere på popcornligaen får gratis popcorn på spillekvelden.

Popcornligaens lag

Vi lager logoer til alle lag, men dere kan gjerne lage egen logo også om ønskelig. Disse legges ut nærmere sesongstart.

Even Onsdag

Hobbynivå
16 lag – full liga

  • Team Baldrick
  • Hirikiri Nukamura
  • Teoretisk Matt
  • Det Norske Bondeparti
  • Sjakkens Venner
  • VIO
  • Fremtinderne
  • Security Check
  • Blunderstruck
  • De Tre Bukkene Bruse
  • Bleike Bønder
  • Den Gamle Traver
  • Bjerke Sjakk & Karosseri
  • Too Weak Too Slow
  • Motherforkers
  • Chesslight

Odd Onsdag

Hobby- og klubbnivå
13 lag – 3 ledige plasser

  • Deep Sit
  • Fransk Åpning
  • Saxis Sexy Sjakkere
  • ForkHackers
  • PawnStars
  • Kingcastlingsorkesteret
  • Rook ‘n Roll
  • Dressjakken
  • De skallede kakaduene
  • Uten navn (Hans A. R.)
  • Matterealistene
  • Team Menny
  • TSK Sjakk

Tirsdager (partallsuker)

Hobbynivå
12 lag – 4 ledige plasser

  • Team Profilasktikst
  • The Good Queens
  • Oslo Chess Mates
  • R2D2
  • The Bad Queens
  • Sjakk patt
  • Kniv og gaffel
  • Random Fischers
  • Nimzobitch
  • Herslebs Brødre
  • Uten navn (Anastasia E.)
  • The Ugly Queens